Vily Hraniční

Vily Hraniční
Vily Hraniční

Projekt Vily Hraniční si kladl za cíl vytvořit inteligentní dům budoucnosti, který si udrží ekonomickou a morální hodnotu po mnoho generací. Výlučnost tohoto projektu je dána nejen velmi ceněnou lokalitou, která je charakteristická svým přírodním rázem a současně v blízkosti centra města s veškerou občanskou vybaveností, ale i velmi zdařilým architektonickým řešením celého návrhu od projektantů studia 2Arch s.r.o..

Celková užitná plocha domu o výměře 268 m² a dispozici 5+1, je rozdělena do dvou nadzemních podlaží. V přízemí domu se nachází prostorná garáž pro dva osobní automobily s přímým vstupem do obytné části, vstupní hala, WC, dále kuchyně a velkoryse řešený obývací pokoj s velkou mírou prosklení pro dokonalé propojení se zahradou. Druhé nadzemní podlaží domu je pomyslně rozděleno do dvou částí, kde v první z nich se nachází tři samostatné pokoje a koupelna a ve druhé části je umístěna ložnice s vlastní koupelnou, šatnou a prostornou terasou s unikátním výhledem do Slavonínských zahrad.

Stavba je koncipována jako nízkoenergetická. Veškeré technické zařízení domu je ovládáno pomocí inteligentního řízení od společnosti LOXONE. Díky těmto technologiím dokáže dům efektivně šetřit energii a především čas jeho uživatelům. Výše zmiňované přednosti dělají z tohoto projektu vskutku moderní a bezpečné bydlení v těsné blízkosti centra města Olomouce.

Při návrhu byl kladen vysoký důraz na kvalitní materiálové řešení. Projekt byl navržen dle aktuálních trendů kvalitního zdravého bydlení s důrazem na dlouhodobou udržitelnost budovy.

Vily Hraniční získaly ocenění celostátní developerské soutěže Realitní Projekt Roku 2022, které projektu udělila odborná porota z řad architektů.

Lokalita

Hraniční Slavonín
Městská čtvrť v Olomouci

Autor

2Arch s.r.o.

Zahájení

I. etapa – únor 2019
II. etapa – březen 2020

Dokončení

I. etapa – březen 2020
II. etapa – leden 2022

Realizace

o’home stavby s.r.o.