Domy Chomoutov II

Domy Chomoutov II

Projekt osmi energeticky soběstačných rodinných domů na okraji městské části Olomouce-Chomoutov. Projekt navazuje na první etapu našeho projektu Domy Chomoutov I. zástavbu sedmi rodinných domů, z jihu se nachází sjezd z komunikace č. 446 do nově vznikající rezidenční oblasti.

Návrh osmi rodinných domů se chová jako kompozičně vyvážený celek nikoliv jako sada osmi domů. Dvoupodlažní domy se sedlovou střechou v dodávající celku dynamiku, dramatičnost a nezaměnitelný charakter. Naopak přízemní domy s plochou střechou vytvářejí uklidňující protipól a celý záměr scelují.

Dvoupodlažní domy jsou jednoduché utilitární stavby vycházející z archetypu rodinného domu. Bílé domy doplňují přidružené dřevěné části skládků, čímž je dosaženo harmonického celku. Přízemní domy jsou jednoduché utilitární stavby citlivě doplňující celou kompozici.

Třemi základními charakteristickými znaky tohoto projektu jsou: LUKRATIVNÍ LOKALITA, MODERNÍ KVALITNÍ BYDLENÍ, PŘÍRODA NA DOSAH. Klademe důraz na nadstandardní materiály a spolupráci s kvalitními značkami.

Veškeré doplňující informace k této nabídce naleznete na
domychomoutov.cz

Lokalita

Městská čtvrť v Olomouci

Autor

2Arch s.r.o.

Zahájení

Březen 2021

Dokončení

Duben 2022

Realizace

o’home stavby s.r.o.